Gizemli Erkek Avcısı - Aylem Güngördü (GKBT) Kitap Yorumu

   
Külkedisi'nin Zayıflama Hikayesinin devamında, Gizemli Erkek Avcımızın aşkı bulmasını okuyoruz, ilk kitaptaki karakterlerimiz yine tam gaz burada kendilerini gösteriyorlar. Not : Yorum ilk kitabı okumayanlar için spoiler niteliği taşıyor.

İlk kitapta çok sevemediğimiz, sonralardan ise kanımızın oldukça ısındığı Seçil, gönlünü görür görmez Baran'a kaptırıyor. Gerçi o bunu başka bir şey olarak düşünüyor tabi ama sonralardan kendisi de anlıyor zaten. Tabi biz onun Gizemli Erkek Avcısı olduğunu en başından biliyoruz, daha doğrusu ilk kitabın sonlarından itibaren ama Seçil bunu uzun bir süre öğrenemiyor tabi. Ve bunu bilmediği için gelişen olaylar, yapılan itiraflar, bir nevi çiftimizin birbirlerinin peşlerini bırakmamalarına neden oluyor. Hoş ya, olmasa da ne yapar eder birbirleriyle buluşurdu bu çift.

Seçil, Baran'ın ayağını sakatlaması ile birlikte, bir süre onda kalmaya ikna ediliyor. Ki kendisi en başından ona karşı ilgili, Baran ise adeta bir duvar. Hislerini gösterdiği anda lafın geldiği başka yerler kızımızın tereddütte düşmesine sebep oluyor.

Baran sevmiyor mu Seçil'i? Seviyor ama kitabın çoğunluğu Seçil'in gözünden olduğundan biz çoğunlukla adamımızın gizemli hallerine tanık oluyoruz. Açıkçası ben Baran'ı Tolga'dan daha çok sevdim. Kitap şöyle bir 400-500 sayfa olsaydı sıkılmadan okurdum.

"Her ne kadar sadece ona bakmak bile beni heyecanlandırıyor olsa da bu adamın bana aşık olmayacağı gayet açıktı."

Kitap oldukça akıcı, zaten 253 sayfa, son  21 sayfası ise Külkedisi'nin ilk 21 sayfasını içeriyor. Ben bir çırpıda bitirdim, ilk kitap gibi bu kitap da oldukça komik ve eğlendirici sahneler mevcut. Yorumlar