Külkedisi'nin Zayıflama Hikayesi - Aylem Güngördü (GKBT) Kitap Yorumu
Külkedisi isminden de anlayacağınız üzerine biraz masalı, bolca komedi içeren ama en önemlisi de kendimizden bir parça bulabileceğimiz güzel bir kitap Külkedisi'nin Zayıflama Hikayesi. 

Öykü, editörü olduğu dergi de bir yazı yazmak zorunda kaldığında, uzun bir süreç sonucunda kararını verir. Kendi zayıflama serüvenini yazacaktır! Bu kararı almasındaki en büyük etken de çalıştığı şirketteki patronu süper sinir bozucu Seçil ve ondan intikam almak için tavlamaya çalışacağı, derginin sahibi Bora beydir.    Öykü, içimizden biri, toplumun dayatmalarından hayatı boyunca nasibini almış, şeker mi şeker, insan gibi insan kendisi. Onun iç dünyasını okudukça kahkahalarınıza engel olamayacaksınız. Hatta kitaba yüzünüzde bir gülümseme ile başlayıp, bol neşeli bir gülüşle bitireceksiniz. Son zamanda gerçekten güldüğüm ve eğlendiğim kitaplardan biri oldu kendisi. Yazarın dili sade, akıcı ve kafanızı yormayan, genel olarak sıkıntılı olduğunuz bir anda okursanız ilaç gibi gelecek bir kitap olduğunu başlarda anlıyorsunuz zaten.

   Bora beyi tavlamak için adım attığı bu yolda kızımızın yolu Sihirli Kitaplar Dükkanı'na düşüyor. Hayatını değiştirecek bir kitap olan Gizemli Erkek Avcısı kitabıyla da burada tanışıyor. Açıkçası ben onun kim olduğunu belli bir zaman sonrasında çaktım ama acaba
düşüncesi de aklımdan çıkmadı değil. Son ana kadar gizemini korudu.

  Kitapçının yakışıklı sahibi Tolga ile yeni bir tesadüfle karşılaşmaları, kızımızın aklındaki tereddütler, kendilerini belli eden bazısı seveceğimiz, bazısı sevmeyeceğimiz yüzler... Berk ve Melis ikilisi, onların samimi diyalogları, genel olarak kitaptaki samimi diyalogları da ortaya koyarsak gayet güzel ve eğlenceli bir kitap çıkarmış ortaya yazar. 

Yeni bir tat arıyorsanız bakabileceğiniz romanlardan biri Külkedisi'nin Zayıflama Hikayesi. Ama bir uyarıda bulunmadan geçemeyeceğim. İkinci kitabı alarak başlayın çünkü bu satırları yazarken bile bakışlarımın yanımda duran ikinci kitaba kaymasına engel olamıyorum :)

 

Yorumlar