Hercai (Kayıp Lordlar Serisi #4) - Mary Jo Putney | Kitap Yorumu


Kayıp Lordlar Serisinin ülkemizde yayınlanan son kitabı Hercai'yi aslında bayağı uzun zaman önce bitirdim ama nedense bu ara okuduğum kitaplara yorum yapamıyorum. O da bundan nasibini aldı. 10 yıl önce bozulan ateşkes anlaşması sırasında Fransa'da bulunan Lord Wyndham'dan o günden sonra kimse haber alamaz. Lord Kirkland arkadaşını aradığı yılların meyvesini ise bir önceki kitapta toplamaya başlar. İpuçlarını araştırması için göndereceği kişi ise, Onurlu Bir Aşk kitabında tanıştığımız Cassie Fox'tur.Cassie, Lord Kirkland'in en iyi ajanlarından olmasının yanı sıra, geçmişi de oldukça gizemli bir kadındır. Fransız İhtilali'nde kaybettikleri, onu Napolyon'un en ateşli düşmanlarından biri haline getirmiştir. Kitaba yapılan ağır eleştirileri okudum, bence bazıları gereksizdi. Evet eleştirilecek noktaları var yazarın olayları ele aldığı kısımlarda ama bütün olarak bakarsanız tarihi aşk romanları severlerin okuması gerektiğini düşünüyorum. Casusluk olaylarının bayağı bir içindeyiz bu kitapta da. Yine yan karakterler kısa süreli de olsa gözüküyor. Olayların gidişatı bakımından son da olanı tahmin edilebilecek bir şey aslında. Beni pek şaşırttığını söyleyemem ama Cassie benim için tam bir sürpriz oldu onu ve Wyndham'ı tahmin edememiş olsam da kitabın adından da anlaşılacağı üzere o hercai adamın değişmiş olduğunu okumak güzeldi. İngilizler soğuk bir millet derler tabi bu insandan insana değişir orası ayrı mesele de karakterlerin Wyndham'ın dönüşüne verdiği tepkiler bana oldukça yetersiz geldi. Sonuç olarak kitabı oldukça akıcı buldum, bence şans verilmesi gereken yazarlardan.


Kitap Tanıtımı :

Bir centilmen borcunu ödemek için gerekirse hayatını bile verir…

Grey Sommers, asıl adıyla Lord Wyndham, çekiciliği sayesinde çözemediği bir sorunla hiç karşılaşmamıştır. Fakat Fransa’da casusluk yaparken bir hükümet görevlisinin karısıyla olan randevusu, on yıl boyunca tutsak edilmesine sebep olur. Bir daha o eski hercai genç adam olmayacaktır. Ancak Grey’in asıl meydan okuması, gizemli bir kadın onu kurtarmak için ortaya çıktığında gerçekleşecektir.

Cassie Fox, Fransız İhtilali kaosunda her şeyini kaybeder ve bu onu, Napolyon’un imparatorluğunun yıkılmasına yardım etmeye kararlı hale getirir. Grey’i kurtarmak onun için yalnızca bir başka görevdir. Düşmüş bir meleğin çarpıcı yakışıklılığına sahip bu erkeğe güvenmese de onun cesareti ve savunmasızlığı Cassie’nin donmuş kalbini yumuşatacaktır.
Her ikisi de korkunç bir görevde hayatta kalmaya çalışsalar bile bir ajan ve lord arasında aşılmaz bir uçurum vardır…


Yorumlar