Aşkın Son Yankısı - Lisa Kleypas ( Friday Harbor #2) Kitap Yorumu


Lisa Kleypas benim ne yazsa okurum dediğim yazarlardan. Özellikle tarihi aşk romanları ile gönlüme taht kurdu kendisi. Aşkın Son Yankısı ise dört kitaplık Friday Harbor serisinin ikinci kitabı. Oldukça akıcı, kafa yormaktan ziyade kafa dağıtan ki işlerin bu kısmı Lucy’nin eski erkek arkadaşı Kevin ve kız kardeşi Alice’i okuduğunuzda değişebilir, çünkü kendilerine bayağı kinleniyorsunuz, benim kısa sürede severek bitirdiğim bir roman oldu.
 Lucy, erkek arkadaşı tarafından kız kardeşi için terk edildikten sonra, adanın üzüm yetiştiricisi Sam ile tanışır. Kadınlardan duygusal anlamda kendini uzak tutan Sam’in Lucy söz konusu olduğunda nasıl değiştiğini okumak bir hayli eğlenceliydi. Ki kendisini ciddi ilişkilerden uzak tutmak istemesinin de önemli sebebinin geçmişte ailesi yüzünden yaşadığı travma olduğunu da varsayarsak, teslim olmasını da hemen beklemiyordum zaten.

Aslında baktığınız zaman oldukça klişe bir konu ama sonuçta ben klişeleri güzel yazıldığı müddetçe her daim okuyacak biri olduğumdan bu elbette benim için sorun değildi. Özellikle yan karakterlerden Alex’i oldukça merak ediyorum. Kendisi ailenin en bitik üyesi konumunda. Toparlanacak mı, toparlanamayacak mı serinin diğer kitabında öğreneceğiz bunları.

Lucy, cam sanatçısı olduğundan bu meslek hakkında ve üzüm yetiştiriciliği hakkında fazlaca bilgi mevcut. Özellikle cam sanatçılığı konusunda pek bir şey anlamadığımdan o kısımlar benim için olmasaydı daha iyi olurdu.

Kapağın ne kadar hoşuma gittiğini bir kenara bırakırsak çevirisinde de bir sıkıntı yaşamadım. Şöyle rahatlamak istediğiniz bir zamanda Friday Harbor tam da yardım edecek bir seri bana göre.

Kitap Tanıtımı : 


Gizemli ve harika bir yer olan Friday Limanı’nda yaşayan cam sanatçısı Lucy Marinn, ihanetin en acı şekliyle neye uğradığını şaşırır: nişanlısı Kevin, Lucy’yi onun kız kardeşi Alice için terk eder. Lucy’nin terk edilmekten dolayı duyduğu üzüntü, aşk hayatında daha önce de sürekli hatalı kararlar almış olduğunun bilinciyle daha da katlanır. Yeni ilişkisi Lucy’nin ailesi tarafından sertçe reddedilen Kevin ise, San Juan Adası’nda bir bağ işletmecisi olan arkadaşı Sam Nolan’dan Lucy’yi “tavlayıp” onu gevşetmesini, öfkesini dindirmesini ister. Fakat Sam ve Lucy birbirlerine âşık olurlarken, sorunlar ortaya çıkar. Kevin bazı konularda şüphecidir; Lucy de hayatındaki bu yeni ilişkinin olmaması gereken bir şekilde başladığı kanaatindedir. Aşk, sadakat, eski alışkanlıklar, hatalar ve yeni başlangıçlar tekrar keşfedilirken, Lucy hayatta bazı şeylerin paramparça olduktan sonra bile yepyeni ve muhteşem bir hale getirilebileceğini öğrenir.

Yorumlar