Buzda Aşk (Chinooks Hokey Takımı #2) | Rachel Gibson || Kitap Yorumu


Chinooks Hokey Takımı serisinin ikinci kitabında bu sefer takımın kalecisi Luc Martineau ve hokey hakkında hiçbir şey bilmeyen bir hokey spikeri olan Jane’in hikayesi yer alıyordu. Kitabı ilk kitaptan hemen sonra okuduğum için ki aslında tüm seriyi peş peşe okuyorum, kıyaslama yapmamak mümkün olmuyor benim için. İlk kitapta karakterleri bayağı sevmiştim bu kitapta diyalogları, canım Chinooks Hokey Takımı’nın batıl inançlarını ve komik hallerini sevdim.

Konusundan bahsedecek olursam köşe yazarlığı yapan Jane, Chinooks Hokey Takımı’nın spikeri izne ayrılmak zorunda kalınca onun yerine geliyor. Hokey hakkında hiçbir şey bilmemesinden tutun, diğer oyuncuların batıl inançları yüzünden kadın spikerlerin ve onlarla yolculuk etmenin uğursuzluk getireceğini düşünürken işleri de bayağı zorlaşıyor haliyle. Luc ise tam anlamıyla Barbie bebek gibi kadınlardan hoşlanan bir hokey oyuncusu. Haliyle Jane gibi makyaj yapmayan, hep siyah giyinen ve kendi tabiriyle inek gözlükleri takan bir kadın ona pek de çekici gelmiyor. Öhöm, büyük konuşmamak lazım işte yukarıda Allah var.
Kitapta takıldığım iki noktadan biri çeviriyi eksik bulmamdı. Diğeri ise Luc ile Jane’in ne oldu ne bitti demeden birlikte olmaya başlamalarıydı. O kısım nedense bana eksik geldi. Ki kitap üç yüz sayfa bile değil ama ben daha farklı bir şekilde bekliyordum süreçlerini. Çok da zararı yok ama fazla üzerine düşülecek bir şey değil. Sevdiğim şeylerden biri ise ki aslında çok şey var, Jane’in pes etmeyen yapısı oldu yani onca erkeğin için de tek kadın başarılı olmak için bayağı azimli olmak gerekiyor.

Kitap Tanıtımı : 

Chinooks Hokey Takımı Serisi Devam Ediyor. 

Aşk Seni Bulursa, Aşk Yeniden ve Tutkulu Aşk kitaplarından sonra serinin yeni kitabı Buzda Aşk sizlerle… 

Jane sadece erkeklerin başarılı olabileceği zannedilen bir iş yapmaktadır: Spor muhabirliği. Hokey gibi sert bir sporun ve birbirinden çekici hokeycilerin tam ortasında işini yapmaya ve başarılı olmaya çalışmaktadır. Ancak onun başarısız olması için her şeyi yapan birileri vardır: Başta Luc Martineau olmak üzere Chinooks’un tüm oyuncuları. 

Erkeklerin krallığı gibi görünen bu oyunda kendini kabul ettirmeye çalışan bir kadın ve onu bekleyen sürprizlerle dolu bir aşk hikâyesi…                     

Heyecan, eğlence, buz ve hokeye hazır olun! 

“Rachel Gibson kitapları eğlenceli, etkileyici ve kışkırtıcı…” Elizabeth Lowell

Sayfa Sayısı : 263

Yorumlar