Aşka Adanmış Bir Gün (MacKinnon’s Rangers #3) Pamela Clare | Kitap Yorumu


Bir üçlemenin daha sonuna geldim.
Serinin ilk kitabı Teslimiyet'i yıllar önce okumuş fakat kalan kitapları da bulamayınca uzun süre ara vermek zorunda kalmıştım. Günahkar'ı sahaftan, bu kitabı ise tekrar satışa sunulduğunda aldım ve ikisini de kısa sürede bitirdim. Karakterler oldukça gerçekçi bir şekilde yazılmış yanılmıyorsam süren savaş ve cepheler, müttefikler vs de gerçekti ki bu benim tarihi aşk romanlarında en sevdiğim şeydir. Çoğunluğu kurgu olsa da o dönemi, savaşı, kayıpları, çaresizliği karakterler ile beraber bende hissettim.

Serinin son kitabı en küçük kardeş Connor MacKinnon'un hikayesi. 
MacKinnon kardeşler yıllar önce William Wentworth'un komplosu yüzünden İngiliz Kolonileri'nde bir savaşçı birliğinde görev almak zorunda kalırlar. Ona karşı nefretleri hiç geçmez, özellikle Connor'un. Yıllar sonra kardeşlerinden biri emekli olup diğeri de ihraç edilince Komanda birliğinin başına Connor geçer. Aldığı yeni görevi ise nefret ettiği adamın yeğenini kurtarmaktır.


Leydi Sarah, yaşadığı skandaldan sonra Londra'dan sürgün edilir. Kolonilerdeki dayısının tek çaresi olduğunu düşünerek onun yanına gideceği sırada Şavni kabilesi tarafından kaçırılır. Kurtarılması neredeyse imkansızdır. Tabi MacKinnon kardeşlerden biri söz konusu olunca imkansızlığın içinden zor da olsa sıyrılmayı başarırlar. 


Bu kitabı üçlemenin diğer kitapları kadar çok sevdim hepsi birbirlerinden harikalardı ve okurken biraz buruktum oldukça sevdiğim bir seri oldu tadında, güzel bir şekilde son buldu. Connor ve Sarah'ın sevgilerini iliklerime kadar hissettim.Kitap 528 sayfa olmasına rağmen her şey tadında ayarındaydı. Uzunluğu sizi yanıltmasın hiç de boş uzatmalar yer almıyor kitapta. Yan karakterler ve diğer kardeşler ile kitap çok güzel bir bütün olmuş. Lord William'ı çok sevmezdim ama bu kitapta bayağı üzüldüm ona keşke onun kitabını da okuma şansımız olsaydı. Yurt dışında bir novella da yer alıyormuş geleceği hakkında ipuçları tabi biz bunu okuyamayacağız.

Kitap Tanıtımı 

Tutku bir kez alev aldı mı onu söndürmek ya da varlığını inkar etmek zordur.

Connor MacKinnon, komutanı Lord William Wentworth'ten öyle nefret etmektedir ki Wentworth'ün yeğenini bir Şavni'nin esaretinden kurtarmakla görevlendirildiğinde kızın da tıpkı dayısı gibi aşağılık biri olduğunu düşünür. Ancak karşısında gördüğü kadın cesur ve güzel fakat çevresi tehlikelerle sarılıdır. Sarah'yı kurtarmanın tek yolu ise onu kaçıran ve üzerinde kötü emelleri olan hain savaşçının ellerinden onu bir şekilde geri almaktır.

Londra'da yasaklarla büyüyen ve kendini bir anda bir trajedinin ortasında bulan Leydi Sarah sınırdaki zorlu koşullara karşı hazırlıksız yakalanmıştır ya da belki de hazırlıksız yakalandığı, Connor için hissettiği duygulardır. Ormanı geride bıraktıklarında asıl korunmaya ihtiyacı olan kişinin Connor olduğu anlaşılır. Dayısı Lord William, Connor'ın onu kurtarmak için yaptıklarını bilse hiç düşünmez onu öldürürdü.

Ne var ki tutku bir kez alev aldı mı onu söndürmek ya da varlığını inkar etmek zordur. Aşkın izlerinin savaştaki en kötü yaradan daha derin olduğunu gören Connor'ın Sarah'yı kendi yanına çekmek için krallığa karşı gelmesi gerekecektir.

Yorumlar

 1. Pamela'nın en az beğendiğim kitabıydı. Diğer kitapları gibi pek sarmadı beni.

  Ah, Koridor! Neden elindeki historicalcileri bir kalemde sildin!? Hadi bunlar neyse ama Monica'ya nasıl acımadın?-Gene çıkıntılık yapacağım için üzgünüm :D Monica kalemine pek ısınamadığım bir yazar.-

  Monica da Pamela da yarım kaldı ya :( Hoş Monica kurtarıldı gibi şu an, umarım Nemesis Sarah'a gösterdiği ilgiyi bunda da yapar. Pamela ile Tracy Anne Warren'ı da kurtarsak şahane olur :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Monica'yı nasıl sevmezsinnn :D :D benim arkadaşlarım arasında da var beğenmeyen ama bu kadın başımın tacı :D hayır anlamıyorum o kadar çıkar çıkar bir anda daha çıkarmayacağız de kitapları toplayana kadar canım çıktı allahtan koridor historicallerinden almadığım sanırım üç kitap falan kaldı gözden kaçırmadıysam.
   Ne bileyim ya ben bu kitabı çok beğendim hele kızılderililerin içine de girmişler biraz tanık olduk o açıdan da çok güzeldi bence de ahh william ahh kitabın olsa da okusak william :/

   Sil

Yorum Gönder