Darmadağınık (Tangled #2)Emma Chase | Kitap Yorumu

Karmakarışık kitabında aşklarını doludizgin yaşamaya başlayan çiftimizin ilişkilerinin ikinci yılını da devirmiştir. Bu süre zarfında her şey mükemmeldir tabi. Ta ki, Drew, birden her şeyi darmadağınık bir halde bırakana dek. İlk kitapta ne kadar sevdiysem kendisini, bu kitapta bir kaşık su içerisinde boğmak istedim. Anlatıcının bu sefer Kate olmasının da faydası var elbette.


İlk kitapta Kate’i Drew’in ona olan aşkı ile tanımıştık bu kitapta ise onun tam anlamıyla nasıl biri olduğunu öğreniyoruz. Drew ‘in anlatımından olaylara nasıl tepki verdiğini hatırlıyorsunuz değil mi? Hani şu yanlış anlama merakı ve altta kalmamak için yaptıklarını falan? Hah, işte aynısı bu kitapta da oluyor ama ilk kitapta yaptıklarından çok fena bir şekilde hem de.

Yazar içimizin soğuduğunu düşünerek son kısımda Drew ile alakalı bir sürpriz yazmış sanırım ama yok, o bölümü okurken benim kendisini dövme istediğim artarak taştı yerinden.

Kitap hakkında genel düşüncelerime geçersen ilk kitap oldukça eğlenceli bir anlatıma sahipti kafasına vurulasıca Drew sayesinde bu kitap ise padişah hazretlerinin katkılarıyla oldukça dram ve ayrılık acısı içerikli. Arka kapakta kızımızın Ohio’ya döndüğünden bahsediliyor, kitabın büyük bir kısmı orada geçiyor. –Ve kendisi yalnız değil.-  Hatta ilk kitapta sevmediğim bir insan tiplemesi olan Billy karakterini bile sevdim arkadaş! Ama yok, soğumadı içim, yazar üçüncü kitapta Dee Dee ve Matthew’in aşklarına yer vermeyi tercih etmiş bu yüzden tek dileğim dördüncü kitapta Drew hazretlerinin tekrar saçmalamaya başlamaması. 

Kitap Tanıtımı

New York Times çok satan yazarı Emma Chase'in Karmakarışık adlı kitabının devamı olan Darmadağınık'ta, Kate'le Drew'un başına beklenmedik olaylar geliyor ve ikili ilişkileri için yeniden pazarlığa oturma ihtiyacı hissediyor.

İnsanlar ikiye ayrılır: Yaşananlara temkinli yaklaşanlar ve gözünü daldan budaktan sakınmayanlar… Ben hep sakin kalmaktan yana olmuşumdur. Tedbirli, planlar yapan biriyim. Ne var ki, Drew Evans'la tanıştığımda her şey değişti. Drew çok inatçıydı. Kendisine ve tabii bana çok güveniyordu.

Ama bütün aşk hikâyeleri sonsuza dek mutlu devam etmez. Drew ile atlarımızı batan güneşe doğru süreceğimizi mi düşünmüştünüz? O zaman aramıza hoş geldiniz! Şimdi hayatımın en önemli seçimini yapmak zorundayım. Drew ise kendi seçimini çoktan yaptı. Hatta bu kararı ikimiz adına da vermeye çalıştı. Ama bildiğiniz gibi, ben öyle biri değilim. O yüzden tek başıma Greenville, Ohio'ya döndüm. Gerçi aslına bakarsanız tam olarak yalnız sayılmam… 

Şunu öğrendim ki eski alışkanlıklar kolay kolay yok olmuyor. Ve bazen yolunuza devam edebilmek için, başladığınız yere dönmek zorunda kalıyorsunuz. 

Yorumlar

 1. İşte bu!!! Sonunda bir anti-drewci birini gördüm *-* Ben kendisine -31 diyorum. Eksisi karaktersizliğinden geliyor, 31'i de anladın sen :D Hele kendi bölümünde iyice cinnete geldim. Bill harika değildir ama o salaktan daha iyi kesinlikle.

  4. kitapta da gene kamillikler yapıyor ama Allah'tan ilişkisini etkilemiyor salaklıkları :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allahım tamam züppeydi gıcıktı anladım da yaptıkları çok fenaydı bir de kız hemen affetti kitabı okumayı bırakacaktım bir an bence böyle dizleri kanaya kanaya sürünmeyi yıllarca hak ediyordu bir de yazar nispet yapar gibi en sona koymuş onun ağzından bölüm ilk kitapta ne kadar sevdiysem ikincide o kadar nefret ettim

   Sil

Yorum Gönder