Günahkar (MacKinnon’s Rangers #2) Pamela Clare | Kitap Yorumu


Günahkar, benim beklentimin az olduğu bir kitaptı. Serinin ilk kitabı ve kardeşlerin en büyüğü Ian'ın kitabı çok güzeldi. Günahkar'ın da bu kadar iyi olacağını düşünmüyordum ama yanılmışım ondan aşağı kalır yanı yoktu.
İlk kitapta Ian'ın görevinden ayrılmasınının ardından Amerika Kolonileri'nde ki İngiliz birliklerinin özel savaşçı birliğinin başına geçen ortanca kardeş Morgan, başarısız bir kuşatma sonrası esir alınır. Ciddi yaralanmaları vardır fakat Fransız'lar için oldukça önemi vardır bu yüzden tedavisi dikkatle yapılır. Bir yıl önce aynı kaledeki kuşatma sırasında babasını kaybeden Amalie, savaş bitene kadar kaledeki kumandan olan koruyucusu tarafından korunur daha sonra yollar güvenli olur olmaz manastıra gönderilecektir fakat kaleye getirilen yaralı savaşçının bakımı ona teslim edilince, geleceği sonsuza kadar değişir. Amalie, bir yandan ölmesi için iyileştirilen bir adama bakmanın zorluğunu yaşarken öbür yandan Morgan'da kaçmak için imkansız senaryolarda sıkışıp kalır. Koridor Yayınları tarihi aşk konusunda gözde yayınevlerimdendi fakat daha sonra kendileri bu türü basmayı durdular.

Bu kitaba anca sahaflarda ulaşabilirsiniz o yüzden ama yazarın diğer kitaplarını da görürseniz mutlaka alın derim. İlk kitabın detayları neredeyse aklımdan silinmişti ama kitap güzel bir bütün oluşturmuş bu konuda. Çoğu yeri hatırladım. Ayrıca serinin son kitabı Aşka Adanmış Bir Gün yani Connor'un hikayesine de başladım onun kitabınında kardeşlerininkinden aşağı kalır yanı yok oldukça iyi yazılmış. Çeviride takıldığım bazı kelimelerin çevirileri haricinde çok bir problem ile karşılaşmadım. Benim için oldukça akıcı bir kitaptı. Pamela Clare tarihi aşk romanlarında önde gelen yazarlardan biri oldu bu kitap ile iyice emin olabildim yerinden. Karakterlerle beraber bende o savaş ortamında hissettim kendimi.

Kitap Tanıtımı

Ya onurunu koruyacak ya da kendini sevdiği kadına adayacaktı 
Can düşmanı İngilizlerle savaşmaya mecbur bırakılan Morgan MacKinnon, kardeşlerine asla ihanet etmezdi; ancak Fransızlar tarafından esir alınarak Abenaki müttefiklerince ateşe atılma tehdidiyle mahkum edildiğinde bir seçim yapması gerekiyordu.
Öldürülsün diye bir adamı iyileştirmeye çalışmak hiç de Amalieye göre değildi, üstelik manastırda büyümüş bir kız olarak yüreği bu adam için deli gibi çarpıyorken. Fransızların tarafına geçen Morgan ise, yemininden vazgeçmese de hayatta kalabilmek için numara yapmak zorundadır. Artık hem kaçmak için fırsat kollayacak hem de Amalieyi tehlikeden uzak tutmaya çalışacaktır. Ne var ki işler umduğu gibi gitmez; onu ele geçirmek isteyen başkaları da vardır ve Amalie onu bırakmaya asla niyetli değildir.
Ödüllü yazar Clarein kaleminden çıkmış bu kitap okuyucuların raflarında en seçkin yeri hak ediyor.
Romantic Times Book Reviews

Yorumlar