En Karanlık Sır (Karanlığın Efendileri #7) Gena Showalter | Kitap Yorumu

Muhtemelen ömrümün, tamamını okumaya yetmeyeceği serilerden biri olan Karanlığın Efendileri serisinin 7. Kitabı En Karanlık Sır, çıkış hızına nazaran hemen okundu ve bitirildi.

Bir önceki kitapta Sır İblisi’nin Muhafızı Amun kafayı yemiş bir haldeydi içinde barındırdığı iblislerden dolayı bu kitapta ise yine aynı halde. Asıl sürpriz olan kişi onun ruh eşinin kim olduğu. Kendileri serinin baştan sona okuyucusu olduysanız ki seriyi rahat okumanız için öyle olması gerekiyor, hatırlayacağınız Haidee yani bir zamanlar Karanlığın Efendilerinden biri olan Baden’in öldürülmesine yardım eden avcı.

Baden’in yüzyıllar önce öldürüldüğünü göz önüne alırsak, kadın karakterimiz bu zamana kadar nasıl hayatta kaldı, Amun içine çektiği iblislerden paçayı nasıl kurtaracak derken kitabı bir solukta okudum.  Haidee’nin bir avcı olmasının nedenlerini öğrenince siz de benim kadar ona hak vereceksiniz ki sonrasında Amun’un kim olduğunu öğrenmesine rağmen ona olan davranış şekli en sevdiğin kadın karakterlerden biri yaptı kendisini seride.

Diğer kitaplara nazaran bu daha ana karakterlere odaklanılmış bir romandı tabi eminim ki bir sonrakinde olaylar doruk noktasında devam edecek.

Karakter açısından kalabalık bir seri ama yine de karıştırmadan okuyabiliyorsunuz ilk kitaplarda akılda tutmak biraz zor olsa da. Seri benim için kusursuz, aynı zamanda kitapta öyle. Sadece ufak bir konuda sıkıntım var o da Haidee’nin avcı erkek arkadaşı hakkında bir mesele vardı o kısmı anlayamadım tam aydınlatılmamıştı. Bunun dışında türü seviyorsanız gönül rahatlığı ile tavsiye ederim, tabi yetişkin içeriğin de bolca bulunduğunu göz önüne alın okumadan önce.

Kitabın anlatıcılarından biri olan ve diğer kitabın karakteri olan Yenilgi’nin Muhafızı Strider ve Harpy Kaia’nın hikayesini bayağı, öyle böyle değil merak ediyorum ve ondan sonra da Paris ile Sienna var. Ömür geçmiyor bunları beklerken.

Kitap Tanıtımı

Kötü anılarla mücadele etmekten kurtulamayan bir savaşçı... 

Sır iblisinin muhafızı Amun etrafındakilerin en karanlık düşüncelerine sızabilmektedir. Ancak ölümsüz savaşçı sevdiklerini korumak için zincirlenip tutsak edilince ölüm tek kaçış umudu olur; ta ki güzelliği ve gizli kırılganlığıyla Amun'un sadakatini sınayan, kendisi gibi tutsak Haidee'yle tanışana dek. 

Kendini iblisleri yok etmeye adamış, acımasız bir avcı... 

Haidee, Amun'un türünden nefret ederek yetişmiş bir iblis suikastçısıdır. Fakat bir dokunuşuyla kendisini ateşe sürükleyen bir adamdan nasıl nefret edebilir? Onu kurtarmak için Haidee bedenini ve ruhunu vermek; onu yok etmeye yeminli, güçlü bir iblisin gazabına göğüs germek zorundadır.

Yorumlar