Hırsız ve Güzel (Victorian Rebels #1) Kerrigan Byrne | Kitap Yorumu

                       Hırsız ve Güzel (Victorian Rebels #1) Kerrigan Byrne | Kitap Yorumu


Hırsız ve Güzel kitabı favori historicallerimin arasına yerleşti diyebilirim. Kitaba biraz tereddüt ile başlamıştım ama ilk sayfasından son sayfasına kadar beni içine hapsetti kendileri. Oldukça akıcıydı ki çevirinin de bunda faydası büyük. Okunmasını zorlaştıracak hiçbir şey yoktu kitapta, yazar argo kelimelere yer vermiş ve cinsel sahneleri de gayet yoğun ama benim dilinde rahatsız olduğum bir şey olmadı.


Farah, büyüdüğü yetimhanede sevdiği çocuğu, yani Dougan Mackenzie’yi kaybettikten sonra oradan kaçar ve yıllar sonra Scotland Yard’da yani emniyet müdürlüğü diyebileceğimiz bir yerde katip olarak karşımıza çıkar. Asıl kimliğini herkesten gizleyerek hayatına dul Farah Mackenzie olarak devam eder ta ki bir gün tüm İngiltere’nin en azılı suçlusu tutuklanana dek. Dorian Blackwell Farah bilmese de onun geçmişinin bir parçasıdır.

Farah’ın aslında kim olduğu, Dougan hakkındaki büyük gizem derken kitap göz açıp kapayıncaya kadar bitti elimde. Olay kurgusu oldukça yoğundu ve ince işlenmişti her şey bir bir açıklanana kadar kitabı nasıl okudum bilmiyorum. Karakterler oldukça farklıydılar, hepsi oldukça gerçekçi bir parça taşıyorlardı içinde. Farah’ın sadakati, Dorian’ın geçmişi yüzünden kendisine kabus olan anıları… Dorian, tarihi aşk romanları içerisinde sanırım geçmişi en acı ve yıkıcı olan karakterdi benim okuduklarım arasında. Hala etkisinden çıkamadım, taş kalpli, acımasız bir adam, bu bir maske mi yoksa gerçek kişiliği mi? Çıtayı ilk kitap ile bayağı yükseltti yazar gözümde. Yan karakterler Murdoch, Walters, Argent, Tallow ise aileden sayılabilir. Newgate hapishanesinin eski mahkumlarını oldukça sevdim.

Kitabın sonunda ikinci kitap Avcı’dan ufak bir kesit var. Yazar Christopher Argent ile çıtayı Everest’e çıkaracak gibi.


Victorian Rebels serisi şiddetle tavsiyemdir.

Kitap Tanıtımı

Dorian Blackwell, Ben More’un Blackheart’ı, acımasızdı. Taş yürekli Dorian, Londra’nın en zengin, önemli adamlarından biriydi ve kendisine haksızlık edenlerden intikam almaktan çekinmezdi. İstediğini elde etmek için ölümüne savaşırdı. Güzel, masum ve dul olan Farah Leigh Mackenzie de buna dahildi. Çok geçmeden Dorian güzel kadını kendi malikânesine kaçırmıştı.

Tek sorun, hayatını tehlikeye atabilecek önemli bir sır taşıyan Farah’nın kendini kukla gibi oynattırmamasıydı. Onu güvende tutmanın tek yolu Dorian’ın tutsağı olmaktan geçiyordu. Dorian ise inanılmaz bir teklifte bulunmuştu: Onu koruma altına almak için Farah ile evlenecekti fakat karşılığında Dorian’ın düşmanlarını alt etmek için sırrını kullanmayı kabul edecekti. Ben More’un Bleackheart’ının hesaba katmadığı bir şey vardı, o da Farah’nın aralarında uyandıracağı ve ikisini de esir edecek tutku. Kaçırdığı kadının, çoktan yitip gitmiş olduğunu düşündüğü kalbine dokunabilecek tek kadın olması mümkün müydü?

“Onlarınki tatlı bir hikâye değil fakat beraber aldıkları yol, aşkın zaferini daha da keyifli hale getirecek.” –Publisher’s Weekly
“Ölümsüz aşkları, okurların bitmesini istemeyeceği şehvetli ve ruhları yakan bir hikâyede buluşuyor.” –The Library Journal
“Byrne, içgüdüsel bir şekilde okurları nasıl kitaba bağlayacağını bilen başarılı bir yazar. Daha ilk sayfadan, duyguların derinliği ve cinsel gerilim, güçlü karakterler ve mükemmel bir kurguyla el ele ilerliyor.” –Romantic Times Book Reviews

Yorumlar