Ateşten Doğan (Dani O'Malley #3)(Ateş #8) Karen Marie Moning | Kitap Yorumu

Spoiler dolu bir yorum olmasın diye binbir takla attım diyebilirim önceki kitapları okumayanlar için.


Ateş serisi, şüphesiz yetişkin fantastik okurlarının gözdesi olan bir seri. Ama maalesef ülkemizde yayıncılar tarafından üvey evlat muamelesi görüyor. Serinin ulaşılamayan bir türlü de yenisi basılmayan Epsilon'un çıkardığı ilk iki kitabı mı dersiniz, Artemis'in de basmadığı ilk iki kitap ile bu kitabı Haziran da çıkacak diye Ağustos'ta çıkarması mı dersiniz, bu süreçte kimselere cevap vermeye tenezzül etmemesi mi dersiniz...
Bu seriye başlamak isteyen çok kişi var ama yukarıda saydığım faktörlerden dolayı başlayamıyorlar. Yine de maalesef size tavsiyem ilk üç kitabı pdf okumanız, ya da oldukça fahiş fiyata alabilirsiniz paragöz sahaflardan dolayı. Gerçi yine birkaç sahafta şans eseri 5-10 tl ye bulmanız mümkün olabiliyor.
Gelelim Ateşten Doğan'ın yorumuna.
Kitap tek kelime ile özetlenebilir.
Mükemmeldi.
Rüya Ateşi kitabında çevirmenin diline ve tabirlerine henüz alışamamıştım ama Ateşten Doğan'da anladım ki bu sefer dili iyi oturtmuşum çeviriyi çok beğendim.
Alev'in şok edici sonundan sonra ne olacak ne bitti olay neydi diyerek yabancı yorumları okumayı çok düşündüm ama bir kere yandım bu konudan büyük bir spoiler yiyerek o yüzden kitap çıkana kadar bu kısım bende karanlık kalmıştı.
Barrons, Mac, Ryodan, Dani-Jada- karakterlerinin sahnelerinden bahsetmek bile istemiyorum kendimi tutamayıp spoiler verebilirim çünkü. Ama kitabın tamamı gibi onları uzun zaman sonra tekrar okumak mükemmel bir histi. Özellikle Dani-Jada- bölümleri ile oldukça doyurucuydu. Bu kızı Buz kitabına kadar pek sevmiyordum ama fikrim onun gözünden bir kitap sonrasında değişmişti. Karakterler arasındaki tutkuyu ve inatlaşmalarını okumak beni kendime getirdi.
Bu kitapta Fae evreni biraz daha arka plandaydı. Tabi aksiyon tam gaz devam ediyor.
Ve şok edici sonlardan biri bu kitapta da yer alıyor. Meraktan ölmek sanırım tıp lügatına girebilir benim sayemde. Gidişat öyle gözüküyor.
Kapağın şahaneliğinden bahsetmeme gerek yok sanırım?

Kitap Tanıtımı

Gökyüzünde kan vardı. Sokaklarda kan vardı. Kalbinde... Bıçağında ateş. Zaman. Hem düşman hem de müttefikti.
Karen Marie Moning’in destansı “Ateş” serisinin yeni romanında Mac, Barrons, Ryodan ve Jada geri dönüyor. Tehlike hiç bu kadar büyük, aralarındaki kimya hiç bu kadar ateşli olmamıştı. 
Okura karmaşık bir entrikalar ağı ve dört dörtlük bir macera sunan Hastalık Ateşi, kadim kötülükler, şehvet, ihanet, bağışlama ve aşkın kurtarıcı gücü üzerine sürükleyici bir masal.
İnsan ve Fae dünyalarını ayıran eski duvar yok olduğunda, evrenin özü zarar gördü ve şimdi dünya yavaş yavaş yok oluyor. Gezegeni sadece Yaratılış Şarkısı; hayatın kaynağı olan o tuhaf, tehlikeli melodi kurtarabilir.
Ancak efsanevi şarkıyı arayanlar eski yaralarla, yeni düşmanlarla, kızgın tutkularla ve alev alev yanan intikam ateşiyle de baş etmek zorunda.
Bir zamanlar kadim büyünün temas ettiği normal bir şehir olan Dublin, artık normalliğini kaybeden, tamamen büyülü bir şehir. Ve savaşla altüst olan sokaklarında Mac şimdiye kadarki en amansız düşmanıyla karşılaşacak: Kendisiyle.

Yorumlar