Bozulan Yeminler (Hellions of Halstead Hall #1) Sabrina Jeffries | Kitap Yorumu

Sharpe ailesi, hayatlarını umursamazca yaşar ve skandallar da hiç umurlarında olmaz. Tabi para kaynakları büyükanne Hetty'i saymazsak. Ailenin demirbaşı bu yaramaz beş çocuğa bir yıl içinde her birinin evlenmesini söyler, tek biri bile evlenmez ise para akışını tamamıyla kesecektir.İlk kitabımız bu kardeşlerin en büyüğü Stoneville Markisi Oliver'a ait. Oliver, pek tekin olmayan bir yerde, kaybolan nişanlısını arayan Amerika'lı Maria'ya denk gelir. Onunla bir anlaşma yaparlar. Maria, Oliver'ın nişanlısı rolünü oynayacaktır, Oliver ise onun gerçek nişanlısını bulmasına yardım edecektir.

Bu kitabı aslında yıllar evvel okumuştum seriyi tamamlayınca ise elime tekrar aldım ve bir çırpıda bitirdim. Hani bazı yazarlar vardır, kalemine bayılırsınız, istersiniz ki o roman yazsın siz sadece okuyun. Hah, Sabrina da benim için bu kulvarda bir yazar. Kitabı da beni hiç yanıltmadı. Baştan sona çok eğlendiğim, karakterlerin aralarındaki çekişmeye bayıldığım bir roman oldu. Hele ki Oliver karakterine bayıldım! İçine gömdüğü ve onu tüketen sırları, babası sayesinde çöp olan mirası, umursamaz tavırlarına rağmen gayet de umursaması bazı şeyleri...En okunası Marki'lerden biri oldu kendisi gözümde.

Yan karakterlerin her biri onların kitaplarını da iple çekmenize neden olacak kadar eğlenceliler. Ve ailede aslında henüz çözülmemiş bir sır tekrar da gün yüzüne çıktığı için ilk kitapta, ne yalan söyleyeyim karakterlerden çok o sırrın açığa kavuşmasını bekliyorum desem yalan olmaz.
Tarihi aşk romanı severlerin okumadan geçmemesi gereken bir yazar.

Serinin sıralaması ise şöyle; Bozulan Yeminler Yatağımdaki Serseri Sır Gibi Sakladım Vahşi Bir Lordun Kollarında Son Çarem Öyle Bir Geceydi Ki


Kitap Tanıtımı


On dokuz yıl önce meydana gelen trajik bir kaza Stoneville Markisi olan Oliver Sharpe'ın ailesinin yaşamlarına mal olur. Yakışıklı markinin hayatını bu olay ömrü boyunca etkiler ve onu skandallarla yaşayan pervasız bir adama dönüştürür. Büyükannesi Hetty, evlenmezse onu ve dört kardeşini aile mirasından mahrum bırakacağını söylediğinde ise, Oliver ona kendi tarzında karşılık vermeye karar verir. Şansına, Londra'da kayıp nişanlısını aramaya gelen Amerikalı bir güzel olan Maria Butterfield ile karşılaşır. Planı için kusursuz bir kadın bulduğunu düşünen Oliver'ın hesaba katmadığı tek şey ise, Maria'ya duyduğu şehvetle nasıl başa çıkacağı olacaktır. Canlı, kıpır kıpır, çarpıcı, çok çekici... Library Journal Bu roman, yazarın bütün yeteneğini sergilemesine olanak tanıyor: Zekâ dolu diyaloglar, akıllıca çizilmiş karakterler ve alev alev cinsel çekime sahip, birbirine son derece uygun başkahramanlar. Booklist Hikâye, Sabrina Jeffries'in benzersiz eğlence anlayışının, zekânın ve tutkunun kusursuz bileşimi. Romantic Times "Ben sadece bedenini istemiyorum, ben... " Pes etti Oliver, ortaya çıkardığı şeyden belli ki tedirgin olmuştu. "Tutkusuz bir evliliğin nasıl olduğunu hayal bile edemezsin. Benimkilerin evliliği öyleydi. Evliliklerindeki tek duygu küskünlüktü. Tartışmalar arasında, zar zor aynı ortamda bulunurlardı." Maria eldivenlerini yavaşça çıkarırken bakışları onu felce uğrattı. "O adamla evlenmeye pek hevesli olduğunu görüyorum. Bu adam, seni de diğer varlıklarıyla beraber rafa kaldıracak ve sadece yararlı olduğunda seni kullanacak." Oturduğu yere eldivenleri savuran Maria'nın ellerini kendi ellerinin içine aldı, başparmaklarıyla ellerini ovdu. "Tabii onu bir daha görebilirsen." Bu sözler Nathan hakkındaki korkularını su yüzüne çıkarmıştı -- onu sadece hırslarına hizmet edeceği kadar arzuluyordu. Bunları duymak istemedi Maria. Oliver'ı bu kadar yakınında istemedi. Onun dokunmasını ve arzulamasını istemedi. Ellerini onunkilerden kurtardı ve pencereden dışarı bakmak için kaydı. "Bu giyim mağazası ne kadar uzaklıkta bu arada?" dedi Maria, tıkanarak konuşmuştu. Oliver aniden perdeleri kapadı, sonra onun yanına geçti. Maria kaskatı kesilmişti. Oliver onu tek eliyle belinden yakalayıp, kendine doğru sertçe çektiğinde karşı koymadı.

Yorumlar