Bir Lordu Dize Getirmenin On Yolu (Love By Numbers #2) Sarah MacLean | Kitap Yorumu


Sarah Maclean'ın bu kitabını nasıl uzun süre okumamışım da kitaplığımda bekletmişim anlamadım.
Aslında benim yaptığım hata bu kitabın, serinin ilk kitabından daha düşük seviyede olacağını düşünmemdi karakter açısından.
Ama benim gibi düşünenlere söyleyeyim hiç de öyle değilmiş. Serinin üç baş erkek karakterinden en sevdiğim, bana göre en hödük olmayan kişiydi Nicholas St. John.
Yardıma ihtiyacı olan kadınları çatısının altına toplayıp onlara yardım eden, okuması en keyifli leydilerden Isabel ile yıllarını casusuluk ve hükümet adına kaçakları yakalamakla geçirdikten sonra ülkesine dönen, Ralston markisinin ikiz kardeşi Nick mükemmel bir ikili olmuşlar bana göre. Ortada bulunması gereken biri olunca ikilinin yollarının kesişmesi kaçınılmaz oldu elbette.
Ulusal harekatımız bayrakları asma işi bu kitapta da devreye girebilir çünkü kitapta yardımcı karakterlerden biri Türk'tü. Adı Dorukhan, namı diğer Rock olan iri kıyım karakterimizi şahsen daha çok görmek isterdim.
Yazarın kalemi zaten çok iyi, bunun yanı sıra çeviri de iyi olunca kitap su gibi akıp gitti. Isabel ve Nick'in aralarındaki etkileşime değinmiyorum bile. Mükemmeldi... Isabel'in düştüğü ikilemler, sorumlulukları, sağolsun damat adayımız da pek bir dürüsttü amaçları hakkında.
Minerva Evi'nin kızları ise bence ayrıca okunmayı hak ediyorlardı. Yazar çıkardı mı bilmiyorum ama bu tarz bir şey yazması bence çok iyi olurdu.
Okurken güldüğüm, üzüldüğüm, aşık olduğum bu kitabı hatta seriyi tarihi aşk severlerin kaçırdığını düşünmüyorum. Türe yeni başlayanlar ya da başlayacaklar için ise güzel alternatiflerden.

Kitap Tanıtımı

Ülkenin en çok satan kadın dergisi, çapkın bekâr Nicholas St. John’u evlenilecek en gözde lord ilan ettiğinde genç adamın hayatı tam bir cehenneme dönüşür. Nereye giderse gitsin eş arayan hanımlar ve onların anneleri ile kuşatılmaya başlar. Leighton Dükü’nün kayıp kız kardeşini bulma görevi onu bu azap(!) dolu hayattan kurtaracak mükemmel bir tekliftir ve tam zamanında gelmiştir. Geçmişinde Bulan -avcı- adıyla bilinen Nick için bu görev çocuk oyuncağıdır ve bekâr kadınlardan uzaklaşması için harika bir bahanedir. Ama yakışıklı, zengin, cesur ve akıllı bir aristokrat kaderinden ne kadar kaçabilir ki?

Leydi Isabel içinse hayat hiç kolay değildir. Bakması gereken döküntü bir ev, okula göndermesi gereken küçük bir kont ve saklaması gereken bir düzine kadar kadın vardır. Buna karşılık elindeki para edecek tek şey annesinden yadigâr heykellerdir. Kısacası, herkesin ağzını sulandıran bir avdır.

Ve av ile avcı karşılaştıklarında tüm roller allak bullak olacaktır…

Yorumlar