Evli Barklı (Tangled #4) Emma Chase | Kitap Yorumu


Öncelikle Darmadağınık ve Sıkı Fıkı yorumlarımı okuyanlar Drew'den çok da haz almadığımı bilirler. Kendilerini bir kaşık suda boğmak istememin yanı sıra, suratına birkaç tane yumruk sallayasım gelmişti.
Tabi böyle düşünen biri Drew'in anlatıcı olduğu bir kitaptan nasıl haz aldı diye düşünebilirsiniz, bende bilmiyorum bu sorunun cevabını.
Bu kitapta beş çapkın erkek ve beş manyak kadının Kate ve Drew'in yaklaşan düğünü öncesi bekarlığa veda partisine gitmelerini okurken ne yapacaklar yine diye düşünmeden edemedim. Bu sefer olaysız, kazasız belasız okuduk çiftimizi, tabi başka bir çift için bu durumun geçerli olmadığını bilin diyeyim. Eğlendim, bol bol kahkaha attım-gece saat üç falandı- biraz da hüzünlendim.
Dört kitap boyunca bize eşlik eden kahramanlarımız ile vedalaşmak üzücü oldu. Drew'den haz etmesem de anlatımını, bakış açısını-çoğu zaman- seviyordum, üstelik yazarın anlatımı da bu türdeki diğer kitaplar için olan çıtamı bir hayli yükseltti diyebilirim.
Bu konu, hatta bu kitap başka bir yazarın elinden çıksaydı, hatta normalde sevdiğim birkaç yazardan bile çok rahat batırılırdı.
Çevirisi ise ayrı bir güzeldi onu da söylemeden geçmek olmaz.
Her ne kadar öküz olsa da şeytan tüyü bolca bulunan Drew, Kate, çocukları James ki onu çok daha fazla görmek isterdim, Matthew ve Dee çifti, Mackenzie ve çok daha fazlası ile romantik komedi severlere ve yetişkin içerikten rahatsız olmayanlara gönül rahatlığı ile tavsiye ederim seriyi.

Kitap Tanıtımı

“Evli Barklı yine alabildiğine keyifli ve komik. Bu hepimizin istediği son.” –Christina Lauren

Karmakarışık, Darmadağınık ve Sıkı Fıkı’nın New York Times çoksatan yazarı Emma Chase’in kaleminden çıkan ve seriyi finale bağlayan bu romanda, Drew ile Kate yaklaşan düğünlerini sabırsızlıkla bekliyorlar fakat önlerinde atlatmaları gereken bir bekârlığa veda partisi var!

Hayatım boyunca hiçbir zaman evlilik hayalleri kurmadım. Ama Kate imkânsızı başardı ve beni değiştirdi. Sanırım daha önce de tek kelimeyle harika olduğum konusunda siz de benim gibi düşünüyorsunuz, biliyorum… ama itiraf etmeliyim ki şimdi eskisinden bile iyiyim! Bugüne uzanan yolculukta ne badireler atlattık gerçi. Ancak Yunan trajedilerinde görülebilecek pek çok engelle, türlü hatayla ve yanlış anlaşılmalarla uğraştık durduk. Fakat birbirimize duyduğumuz sonu gelmez arzu, sınır tanımaz hayranlık ve bitmek tükenmek bilmeyen aşkla bu zorlukları geride bırakmayı başardık. Bunlardan bahsetmişken, geçen hafta sonu yaşanan bazı beklenmedik gelişmeler bir sorun teşkil edebilirdi tabii. Bu… nasıl desem… geçmem gereken son sınav gibi bir şeydi. Aklınızdan ne geçtiğini biliyorum: Bu sefer ne yaptın Tanrı aşkına! Ama hemen köpürmeyin. Beni yargılamadan ve hadım edilmemi talep etmeden önce olup bitenleri bir dinleyin.

Şimdi hazırsanız çılgın bir yolculuğa çıkıyoruz. Zaten başka ne bekliyordunuz ki?

Yorumlar