Bir Söze Mahkum (The Three Graces #2) | Jennifer Blake | Kitap Yorumu


Graydon'un üç güzeli lanetinin Isabel tarafından kırılmasından sonra serinin ikinci kitabında sıra ortanca kardeş Cate'indir. Kral Henry'nin verdiği av partisinde İskoçya'dan gelen klan üyesi Ross Dunbar tarafından kurtarılan Cate, onunla beraber bir gece ormanda mahsur kalır. Bu bahane ile Kral Ross ve Cate'in evliliğini ayarlar. Amacı sözde skandalı önlemek, aslı ise İskoça ve İngiltere arasındaki ipleri sağlamlaştırmaktır. En büyük kardeş Isabel'in aksine Cate tam anlamıyla lanete inanan bir kardeşti. Hatta aslında ona önem verdiği için evlenmek istemiyordu çünkü Graydon'un üç güzeli ile aşksız evlilik yapmaya kalkan her erkeğin sonu ölümdür. Ross her anlamıyla mükemmel bir erkek karakterdi tıpkı serinin ilk kitabındaki Braesford gibi. Cate ve onun aralarındaki konuşmaları ve duygusal yakınlaşmaları okumak çok zevkli oldu benim için. Özellikle zamanın İngiltere'de ortaya çıkan isyanlar sırasında olması, Cate'e olan saldırıdaki şüpheli durumlar, çiftimizin aralarındaki ilişkide nasıl gelişmeler olacak derken oldukça tempolu bir serüvenin içine çekildim. Yine Epsilon Yayınları sağolsun üçüncü kitabı okuyabilecek miyiz, okuyacaksa kim bilir kaç bin yıl sonra olacak sorularından kaçamadım.
Üçüncü ve son kitap kız kardeşlerin en küçüğü Margauirite ve Braesford'un yaveri David'e ait. Aralarındaki etkileşimi okuduktan sonra meraktan ellerimi ovuşturmaktan kendimi alamıyorum. Tarihi aşk severler bu seriye bir göz atmalı mutlaka derim.


Kitap Tanıtımı

Graydon’ın Üç Güzeliolarak bilinen soylu kız kardeşler uğursuz bir laneti taşımaktadır: Âşık olmadan onlarla nişanlanan her erkeğin akıbeti ölümdür... Tudor Kralı, Leydi Catherine Milton’a, İskoç Ross Dunbar’la evlenmesini emreder. Bir sınır toprak beyinin oğlu olan Ross uygun bir eş adayı olsa da evliliğe giden yol zorlu olacaktır. Dunbar, Cate’ten etkilenmiştir ama İngiltere’ye boyun eğip halkına sırt dönmek kolay değildir. Fakat taht için bir isyan çıktığında Dunbar ve Cate evlenmek zorunda kalırlar. Lanetin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine ise aşk karar verecektir. “Blake’in titizlikle araştırılarak yazılmış romanları geçmiş zaman duygusunu öyle iyi yaratıyor ki, unutulmaz hikâyesinin her bir ayrıntısının içine dalıyorsunuz.” RT Book Review“Büyüleyici, çekici kahramanlar… Tebrikler Blake!”The Romance Reader’s Connection


Yorumlar