Kalbimdeki Fırtına | Irıs Johansen | Kitap Yorumu

Oyunculukta pek başarılı bir kariyere sahip olmayan Brenna, önemli bir filmin seçmelerinde Michael Donavan ile karşılaşır. Filmin prodüktörü, sektörün en önemli isimlerinden olan Michael ile yıldızları ilk karşılaşmalarından itibaren uyuşmaz.
Öncelikle söylemeliyim ki Michael'a bayıldım! Yakışıklı, karizmatik, başarılı...Adam da ne ararsan var. Tabi başlarda kızımızı az sinir etmiyor değil.
Brenna ise ölen ablasının oğlunu kendi oğlu gibi büyüten, güçlü bir karakterdi. Oyunculukta yetenekli olsa da bir türlü şansı tanınmasına yetmemişti.
Ben beyaz dizi romanlarını çok severim. Ama orada hep çok kısa olmasından yakınırım. Bu kitapta beyaz dizilerin uzun versiyonu tadındaydı. Ha bana sorsanız tabi keşke bu da daha uzun olsaydı derdim. Gerçi kitap o kadar akıcı ki kaç sayfa olursa olsun elime yine aldığım gibi bir çırpıda okurdum.
Dönem olarak sanırım 1970-80 arasında bir şeydeydi. Bu tarz film sektöründe geçen kitapları çok seviyorum.
Michael ve Brenna'nın ilişkisinde tahmin ettiğim şeyler olsa da okuması bir o kadar da keyifliydi. Özellikle Michael'in olduğu her sayfayı daha bir pür dikkat okudum.
Yan karakterlerden, Michael'in en yakın arkadaşı, filmlerinin güvenilir yönetmeni Jake ise serinin ikinci kitabında. Umarım basılır, onu da en az Michael kadar sevdim.
Bazen yanlış yazılmış isimler gözüme çarpsa da bunun dışında bariz bir hata görmedim. Keyifli vakit geçireceğiniz, bir çırpıda okuyabileceğiniz, sizi fazla yormayacak bir kitap arıyorsanız tavsiyemdir.

Kitap Tanıtımı

Aşk her yere sızar, özellikle de ondan uzak durmaya çalışan kalplere…

Brenna hayatındaki zorlukları başarıyla yenmiş güçlü bir kadındır. Ölen ablasının oğlu Randy'ye bakarken, kendi ayaklarının üzerinde duruyor, bir yandan da oyunculuk konusunda bir kariyer planlıyordur. Ve bu çetrefilli hayatta aşka, erkeklere, özel hayata yer yoktur. Ta ki önemli bir film projesinde rol alma fırsatıyla birlikte yakışıklı, güçlü ve her söylediğinin yapılmasına alışmış olan yapımcı Michael Donovan karşısına çıkıncaya dek.

Brenna, Donovan'dan uzak durmaya çalıştıkça kendini onun ateşli çekim alanında bulur. Brenna'nın güçlü kalbi bu tutkulu fırtınayla baş edebilecek midir?

Yorumlar