Sensiz Asla | Güneş Demirel | Kitap Yorumu

Gaye, işinde başarılı bir avukattır. Bir gün emniyette yolu komiser Can ile kesişir. Can, ailesinin zenginliği ve devralabileceği büyük bir şirkeyi boş vererek hayallerini gerçekleştirmiş ve polis olmuştur. Ama Gaye ile Can'ın yolu emniyetteki karşılaşmalarından çok önce, tatsız ve aynı zamanda komik bir şekilde de bir araya gelmiştir.
Sensiz Asla, kolay okunabilir, akıcı bir kitaptı. Ana çiftimiz Gaye ve Can olsa da ne yalan söyleyeyim Kenan ve Zeynep çiftinden daha çok keyif aldım. Kenan, Gaye'nin üvey ağabeyi. Tabi birkaç ay fark ile. Onlarında ailelerinin geçmişte yaşanmış bir çok olayı vardı. Oldukça ilgi çekici cinstendi.
Can'ın sinir olduğu Gaye'ye karşı hissetmeye başladığı çekimi severek okusam da sonrasında kıza az çektirmedi. Gaye Karadeniz kanı itibariyle oldukça inatçı ve deli edici bir yapıya sahip olsa da inadında sonuna kadar haklıydı bence.
Kenan ise hakkında yapılan planları öğrendi, yetmedi bir de sürekli kavga çıkardı. Aşıkken de hiç çekilmiyormuşsun be Kenan.
Yazarın kalemi sizi pek fazla yoracak cinsten değil. Hoş bir romantik kitap olmuş. Özellikle derslerin yoğunluğu sırasında çok iyi geldi bana. Yan karakterler ile zenginleştirilmiş.
Bol bol güldüğüm, yeri geldiğinde erkek karakterleri yüzünden sinirlendiğim, bazı anlarda hüzünlendiğim güzel bir kitaptı.

Kitap Tanıtımı


Umulmadık bir aşkın deli dolu geçen serüveni, olmazlar zincirinde yolları kesişen kahramanlar...

Gaye, deli dolu bir kadındır. Dişli ve uslanmaz. Can ile hayatlarının karşılaştığı yer ve durum pek normal değildir. Sonradan yaşadıkları da öyle… Hayat onları yıllar önce boşuna karşılaştırmamıştı. Yolculuklarının olaylarla birleşmesi, Can’ın Gaye’yi aşkla ıslah etmesi gerekiyordu belki de...

Kararlı ve sert bir adam ile çılgın bir kadının mücadelesine tanık olacağınız, kimi zaman duygulanıp, kimi zaman kahkahalar atacağınız bir hikâye onlarınki.

Yorumlar