Tutku Dersleri (Rothwell #2) Madeline Hunter | Kitap Yorumu

Kadın karakterimiz Phaedra kendi deyimiyle, özgür, kendi başının çaresine bakabilen ve kendi kuralları dışında hiçbir kuralı tanımayan biriydi. O gün ki Londra sosyetesi ve toplum kurallarının tam aksini gerçek anlamda yaşayarak toplumun hem dışında hem içindeydi. Bu durumunda ise annesi Artemis Blair'in etkisi büyüktü.
Phaedra, annesinin ölümünden sonra cevabını bilmediği bazı sorular için İtalya'ya gider. Phaedra gibi bir kadın, o dönem için oldukça onaylanamazdır bu yüzden başına türlü belalar açılır. Onu kurtaran ise, Elliot olur.
Elliot'un ağabeyinin karısının en yakın arkadaşına yardım etmesi öylesine değildir. Aileleri hakkında skandal çıkaracak bir bilgiyi, Phaedra'nın babasının yayınlanacak anılarından çıkarmak için onunla konuşmak istemektedir.
Tabi Phaedra böyle bir şeyi kabul etmez. Sonrasında ise seyahatlerini beraber yapmak zorunda kalırlar.
Kitabın başlarında oldukça kopukluk yaşadım. Hatta okumaya uzun süre ara vermiştim. Serinin devamını okumak için başlamıştım sadece. Ama kitap ilk elli sayfasından sonrası okudukça açıldı.
Phaedra, döneminin kadınlarından çok farklıydı. Yetiştirilme tarzı olsun, yaşama tarzı olsun... Bu açıdan hislerini uzun süre inkar etti. Bu tarz düşünceler kolay değişmediğinden, bazı yerlerde kadın karakterimizin inadından sıkılsam da, ona hak vermeden edemedim. Elliot ise Rothwell kardeşler arasında en anlayışlı, sabırlı ve ideal olanıydı sanırım. Phaedra'ya yaklaşım tarzı, onun davranışlarına karşılık yaptıkları ve özellikle kıskandığında verdiği tepkilerini okumaktan zevk aldım.
Birçok tarihi aşk romanlarındakinin aksine bu kitap balo salonlarından ziyade çoğunlukla İtalya'nın sıcak topraklarında geçti. Karakterlerin başlarına bir çok olay geldi, özellikle Phaedra sayesinde, onun düşüncelerinin bazı anlarda çok yer kapladığını düşünüyorum. Karakterler neredeyse tüm kitapta beraber olmalarına rağmen, yazar Elliot'un gözünden oldukça az bölüm yazmış. Böyle bir karakterin hak etmeyeceği kadar arka planda kalmış. Kitabı başlarda olan tutukluğu haricinde sevdim.Kalemi biraz daha farklı yazarın daha ağır yazıyor. Ama yine de tarihi aşk okuyanlara Madeline Hunter ile tanışmalarını tavsiye ederim.

Kitap Tanıtımı

Madeline Hunter'ın bugüne kadar yazdığı en kışkırtıcı roman olan Tutku Dersleri'nde yakışıklı, nazik ve şeytan kadar baştan çıkarıcı Lord Elliot Rothwell ile tanışmaya hazır mısınız?

Elliot'ı ilk olarak, tutsak edildiği yerin penceresinden bakarken görür: 
Günah kadar çekici bu adam cazibesi ve bağlantıları sayesinde onu tutsaklıktan kurtarır. Ne var ki yazar ve yayımcı Phaedra Blair, 'özgürlüğünün' bedelinin insafsız kurtarıcısına koşulsuz şartsız bağlanmak olduğunu çabuk öğrenir.

Elbette Elliot Rothwell onu iyi niyetinden ötürü kurtarmamıştır. Phaedra'dan, aile ismine leke sürecek iftira dolu bir kitabı basmamasını istemektedir ve bunun için rüşvet vermek, tehdit etmek hatta onu baştan çıkarmak dahil her şeyi yapmaya hazırdır. Ancak aralarındaki erotik çekim an ve an arttıkça, Elliot bu şehvetli oyunda kaybetmeye daha da istekli olduğunu fark edecektir...


"Zekice çizilmiş karakterler, güçlü bir kurgu ve nefes kesen bir romantizm. Bu kitaba âşık olacaksınız." Romantic Times

"Sürükleyici bir hikâye." -Booklist

Yorumlar