Zor Kadın | Fatih Murat Arsal | Kitap Yorumu

"Gece eve geldiğinizde sizi karşılayacak biri olsa fena olmazdı ama?"
"Beni karşılayan bir kadın var zaten!.."
"Ah!Berna Hanım!.. Nasıl unuttum? Ama Berna Hanım soğuk gecelerde sizi sıcak tutabiliyor mu?"
"Salep hazırlıyor!" dedi genç adam soğuk bir alayla.
"Hastalandığınızda size gözü gibi bakıyor mu?"
"Üç büyük şehirde hastanem var benim..."

🌸🌸🌸


Favori yazarlarımdan Fatih Murat Arsal'ın her kitabında olduğu gibi bu kitapta favorilerim arasına yerleşti.
Zor Kadın'ı ilk çıktığı zamanlarda okumuştum, şimdi ise yeni baskısını aldım bende bulunmadığı için. Kitabın her bir detayı aklımda olsa da, okurken yine de ilk defa okuyormuş gibi hissettim.


Ecrin, babasından kalan borçlar yüzünden işletmesi gereken bir kreş ve sorumluluklarının altında kalmıştır. Çevresindeki arsaları çoktan satın alan, tek kalan arazinin de kendisininki olması nedeniyle, işadamı Ateş Sancaktar arasında avukatlar aracılığıyla para pazarlığı başlar. Tabi bu pazarlığın koşulları ikisi bir araya gelince değişecektir.


Ateş, kitapta ortaya çıktığı ilk andan itibaren sayfaları daha bir dikkatli okumama sebep olacak kadar etkileyici bir karakterdi. Diğer FMAarsal kitaplarında bulunmasa da, o kitaplarda bulunan karakterleri Zor Kadın'da görmek mümkün bu arada.


Çevresine acımasızlığı ile nam salmış olsa da aslında hiç de göründüğü ya da göstermeye çalıştığı biri gibi değildir. Tam tersine, Ecrin'i ilk gördüğü andan itibaren ondan etkilenir, o kadar ki, hayatı boyunca asla dediği şeyler onunla bir bir gerçekleşir.


Ecrin ise bana göre zorlukları gerçekten fırsata çevirmeyi bildi😂. Adamı parmağında oynattı resmen. Bu kızı gerçekten çok sevdim.


Kitabın bir kısmından sonra e ne olacak şimdi denileceği zamanda öyle bir olay oluyor ki, hem heyecanlanıyorsunuz hem de merakla doluyorsunuz.


Kitap, uzunluğunun tersine çabucak okunacak bir anlatıma sahip. Yazarın kalemini zaten çok seviyorum. Kendisini daha önce okuyan ve sevenler zaten bu kitabı kaçırmaz. Okumamış olanlara da tavsiye ederim.

Kitap Tanıtımı


Şaşırtıcı bir kadınla karşı karşıyaydı. Oysa her şey kolay görünüyordu! Onu elde etmek ne kadar da zor olabilirdi ki? Maddi sıkıntılardan kurtulmak için kendisini onun kollarına bırakması yeterliydi. Kolay olması gerekirdi! Ama!.. Ama yanılmıştı! Hem de çok! Acımasız bir adam olması genç kızı hiç korkutmuyordu. Kötü bir şöhreti olması, onu hiç mi hiç rahatsız etmiyordu. Herkesi sindirip yakan ateşli gözlerine bakarak gülebiliyordu! Bunlardan daha da kötü bir özelliği vardı. Hiç alışık olmadığı kadar... zor bir kadındı!

Aşka ve aileye inanmayan, her istediği kadını kolayca elde edebilen bir adam için onunla karşılaşmak büyük bir talihsizlikti! Ve onu ancak evlilikle elde edebileceğini anlayınca, Yüreğindeki ateşe çaresizce teslim oldu... Hem de iki kere... Çevresinde sevilmeyen, kötü tanınmaktan rahatsız olmayan huysuz bir adamın yanında yer almaya hazır mısınız? Böyle bir adamı bile kolayca sevebilirsiniz dedirten, sürprizlerle dolu bir FMArsal romanı daha...

Yorumlar