Beni Bırakma (Shatter Me #2) | Tahereh Mafi | Kitap YorumuO nasıl bir sondu öyle!
Seri tüm hızıyla devam ediyor. Karakterlerin başlarına neler geleceğini ve güçleri hakkında yeni şeyler öğrenirken, bu sefer Yeniden Doğuş'a karşı eğitiliyor kızımız. Tabi kendisinin kafası karışık, bayağı karışık hem de. İlk olarak savaşmaktan emin değildi, ikinci olarak da tam depresyonda gibi davranıyordu. Tabi onun durumunda ben hemen yapması gerekenleri gerçekleştirmesini beklerdim, o biraz da dünyasının ne hale geldiğini tam olarak tecrübe etmediğinden de olacak ki diğer karakterlere göre şımarık davranışlar sergiliyordu. Aslında Juliette de bunun farkında ve gerçekler onun yüzüne vurulunca oldukça tatmin olduğumu söyleyebilirim. Bu kitapta Adam'a biraz soğudum, Warner'cığım ise zirvelere çıktı kalbimde. Şimdi Adam'dan hoşlanmamak için bir sebebim olmasa da yine de Warner'ın Juliette'ye karşı tavırları, sözleri, bakışları, kısacası her şeyi bana buram buram tutku ve sevgiyi hissettiriyor. Adam ise, sadece Adam, Juliette'nin ona olan hisleri ile aralarında bir sevgi ilişkisi olduğunu anlıyorum. Warner'da kızımız onu sevmeyeceğini, sevemeyeceğini sürekli kendine tekrarlatıyor ama yine de ona çekilirken buluyor kendini. Belki bu aralarında meydana gelen gerilimden dolayı bana daha da çekici geliyor ilişkileri. Normalde aşk üçgenlerini hiç mi hiç sevmem. Ama bu sefer işin nereye gideceğini oldukça merak ediyorum. Karakterlerin bazı olaylar karşısında yaptıkları şeyler onları bambaşka yerler ve duygulara götürebilecek güçte çünkü. Aksiyon dozunu arttırmaya devam etti kitap boyunca. Son bölümde ise hiç tahmin etmediğim şeyler oldu. Özellikle son kelimelerden sonra üçüncü kitapta bizi ne tür aksiyonlar bekliyor kestiremiyorum. Juliette, kılıfından sıyrılıp nihayet kendinin farkına varırken diğer karakterler ile alakalı hiç beklemediğim gelişmeler yaşandı. İpucu vermemek adına kimler olduklarını söylemiyorum, bu öğrendiğim şeyin sonunun nereye varacağını ise oldukça merak ediyorum.

Kitap Tanıtımı

Juliette, sonunda Omega Noktası'na ulaştı. Onu seven ve özel yetenekleri olan insanların yaşadığı, yeraltı direnişinin merkezine.

Yeniden Kuruluş'tan ve silah olarak kullanılmanın verdiği acıdan kaçmayı başarmıştı. Artık Adam'ı sevmekte özgürdü. Ama ölümcül dokunuştan asla kurtulmayacaktı, düşündüğünden de çok onu isteyen Warner'dan da.

Bana Dokunma ile başlayan nefes kesici serinin bu bölümünde, Juliette yaşamını değiştirecek kararı vermek zorunda. Asıl istediği ile olması gereken arasında bir seçim yapmalı ve sonucun tüm yaşamını değiştireceğini unutmamalı.

Kalbi ve Adam'ın yaşamı arasında korkunç bir seçim Juliette'i bekliyor.

Yorumlar