Çılgın (Mad, Bad, and Dangerous to Know Trilogy #1) Chloe Esposito | Kitap Yorumu

Okuduğum en ilginç, en manyak, en kafadan çatlak karakterlerden ilk üçe girebilecek bir kişi başkahramandı kitapta. Alvie Knightly ile tanışın! Alvie, tam anlamıyla dibe batmış biridir. Davranışları da kendi gibi manyak ve tuhaftı. Hani kitabı onun gözünden okumasanız böyle bir karakterden nefret edebilirsiniz zaten kendi de nefret ediyor kendisinden ama iş Alvie'nin tarzına gelince en saçma olay bile onun gözünden okuması oldukça keyifli bir şeye dönüşüyordu. Alvie, mükemmel bir adamla evli, zengin, başarılı, etkileyici, yani onun tam tersi olan ikiz kardeşi tarafından yaşadığı Sicilya'daki malikaneye davet edilince-işten ve evinden atılmış olmasa kesinlikle kabul etmeyeceği bir teklif- oraya gitmeye karar verir ve macera başlar. Kız kardeşi Beth'in ufak bir isteğiyle kızımızın hayatı tam anlamıyla tepetaklak oluyor, artık ne kadar olabilirse. Daha fazla konudan bahsetmeyeceğim, her şey spoiler oluyor çünkü ya da buzdağının görünen kısmı diyebilirim. Beth'in bir işler karıştırdığı en başından belliydi benim için. Ama olayların bu kadar farklı boyuta ulaşacağını tahmin etmiyordum, hele ki onun o ilk olaydan sonra yaptığı ve düşündüklerini okuyunca şok üstüne şok yaşadım. Kesinlikle beklediğim şeyler yaşanmadı, Alvie'nin en değişik, bencil kadın karakterlerden biri olduğunu bir kez daha anladım. Yazarın hikayeyi anlatış tarzı oldukça güzeldi. Argo kelimeleri ve +18 ifadeleri çoğu zaman kullanmıştı bunu bilerek okuyun derim.

Kitap Tanıtımı

Alvie Knightly tam bir enkaz : Nefret ettiği bir işi , sürekli parasal sıkıntıları var ; yaptığı en iyi şey sarhoş olmak. Ama onu yıkan şeyler sadece bunlar değil. Bir de mükemmel ikiz kardeşi Beth’in , en az kendisi kadar mükemmel hayatını görmek, Alvie’nin içinde yaşadığı sefaleti daha derinden hissetmesine yol açıyor.

Beth Sicilya’da kendisini ziyaret etmesi için Alvie’ye birinci mevkii bir bilet gönderip , yakışıklı kocasından kız kardeşini havalimanından almasını isteyince Alvie çok farklı bir yaşamla karşılaşıyor. Ardından ikizinin Alvie’ye sunduğu küçük plan , beklenmedik olaylarla çok daha büyük bir entrikaya dönüşünce işler sarpa sarıyor.

Mafya bağlantıları, gizli sevgililer , kirli para…
Alvie eski işini kaybetmesine yol açan yaramazlıklarının bu yeni hayatta ne kadar gerekli olabileceğini birinci elden tecrübe diyor.
Çılgın’da heyecan dorukta!
Hemen bu sayfaların arasında sizi bekliyor…

Yorumlar