Kalbim Sende Kalmış (Kayıp Şehir, #4) Selvi Atıcı | Kitap Yorumu

Benim kalbim bu seride kaldı. Kayıp Şehir Serisi sona erdi maalesef. Dördüncü kitap, Ali ve Arya'nın hikayesini anlatıyordu. Ali, kendini bildi bileli tek kadını sevmişti. Ömer ve Gazel çiftinin çocukları Arya. Yıllar boyu Arya'ya açılmak için doğru zamanı beklese de, o Amerika'dan nişanlısı ile dönünce planları tersine döner. Aslında kitabın içerisinde bu söylediğim ufak olay dışında o kadar çok şey yer alıyor ki. Aksiyon mu dersiniz, komedi mi, pişmanlıklar, aşk... Ali diğer kitaplarda yer aldığı kısımları şenlendiren bir karakterdi. Bu kitapta ise çoğunlukla sert adam hallerini okuduk ki adam nasıl şen şakrak olsun sevdiği, kendi gözünden sakındığı kadın nişanlanmış... O egosu, kendini beğenmişliği ancak onun üzerine bu kadar yakışırdı. Okuyanlar ne demek istediğimi anlamıştır. Arya hakkında çok fazla şey söylemek istemiyorum, onun duyguları hep spoiler...Ama kitapta Ali'yi aratmayacak şekildeki planları, aslında tek bir tanesi ile beni benden aldı. Kitabın komedi kısmının büyük çoğunluğunu Ali'nin babası Adem ve Ömer'e borçluyuz. Birbirleriyle laf yarıştırmaları, söyledikleri şeyler karnım ağrıyana kadar gülmeme neden oldu. Serinin diğer kitaplarında yer alan karakterleri de bol bol gördüm, doydum mu tabi ki hayır. Aslında kitabı okurken sayfa sayısını biraz garipsemiştim puntolar da çok da büyük olmayınca. Ama kitabı bitirince anladım ki iyi ki bu kadar uzunmuş, hala gözümde tütüyorlar. Selvi Atıcı'nın o kendine has anlatımı ve akıcılığı, yarattığı karakterleri ile hala tanışmamışsanız bu türü okumanıza rağmen, daha fazla geç kalmayın derim. Seri Sıralaması : Kimliksiz, Pinokyo'nun Rüyası, Gitme, Kalbim Sende Kalmış

Kitap Tanıtımı

Aynı ateşte kaç kere yanabilirsin?
Birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan iki gençtir Ali ve Arya. Babalarının sıkı dost olması, ikisinin de hayatını çözülemeyecek bir düğümle birbirine bağlamıştır. Önce zorunluluktan başlamıştır bu ilişki. Ali, kendisine emanet edilen baş belasıyla vakit geçirmekten pek memnun değildir. Arya da kendisine göz kulak olma işini fazlasıyla abartan bay ukalayla.
Sonra her şey değişir. Didişmeler arkadaşlığa, zorunluluklar vazgeçilmeze dönüşmüştür farkında olmadan. Birbirlerinin en yakın arkadaşı hatta sırdaşı olmuştur artık Ali ve Arya.
Zaman geçer, kendileri gibi duyguları da büyür. İmkânsızdır istenen ama vazgeçmek, istenenden daha da imkânsızdır.
Evet, belki zordur onlar için… Ama aynı ritimle atıyorsa iki kalp, belki de her şey mümkündür.

Yorumlar