Sarai (Katiller Çetesi #1) J. A. Redmerski | Kitap Yorumu

Bu seriye çok geç kavuşmuşum kesinlikle. Tek kelimeyle bayıldım! Alıntılarında bile kendini belli eden Victor'u okumak elbette kalp çarpıntısına neden oldu bende. Okumamı zorlaştıracak herhangi bir şey yoktu. Yazarın kalemi oldukça akıcıydı, hangi ara elime aldım, kitap hangi ara bitti, hangi ara ikinci kitabı elime aldım ve kendime sakin olmamı söyleyerek yavaşça, sakince aldığım yere bıraktım hatırlamıyorum. -fazla dayanamadı- Ana karakterimiz Sarai, 14 yaşından beri uyuşturucu baronu Javier'in elinde tutsaktır. Bir gün, kendisi gibi Amerika'lı olan bir tetikçi yaşadığı yere gelince, fırsatı hiç kaçırmaz ve kaçar. Aksiyon durmak bitmedi, durduğu yerde nefesimi başka şeyler kesti, okuduğum en güzel serilerden biri olmak konusunda hızlı bir yükselişe geçti Katiller Çetesi. Sarai duygusal açıdan çok gelgitli bir karakterdi. Tabi ben bunu yıllarca istemediği bir yerde tutsak kalması, kafayı yememek için oraya mecburen alışmasına veriyorum. Yine de o kafadan çatlak hareketlerine rağmen ondan hoşlandım. Victor'u ise anlatmaya kelimeler yetersiz kalır. Adamın olduğu bazı sahneler harflerden hayat bulmuş gibi oluyordu, kıvılcım bile çıksa şaşırmazdım o anlarda. Ve bir insanı öldürmek anca Victor Faust'a bu kadar yakışırdı. Tabi Victor'u sayıklayıp dururken işin içinde olan Frederik ve Niklas'ı da unutmamak lazım. İkisi de merak uyandırıcı karakterlerdi. Onlardan çok fena şeyler bekliyorum. Tabi işin içinde uyuşturucu kaçakçıları, kadın tacirleri, aradığınız bütün pislikler var. Serinin diğer kitaplarında ne olacak iple çekiyorum. Hepsinin elimde olmasıyla başlamam çok iyi olmuş yoksa meraktan gider spoiler yerdim bir yerlerden.

Kitap Tanıtımı

Sarai henüz on dört yaşındayken annesi tarafından Meksika'daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanmıştır. Fakat Sarai, normal bir hayatın ne demek olduğunu unutmasına rağmen, zorla alıkonulduğu evden kaçma umudunu da hiç yitirmemiştir. Soğukkanlı bir katil olan Victor da tıpkı Sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. Victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için Sarai'ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar. Ne var ki, işler Sarai'ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini Tucson'a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur. 


Firar sırasında Victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve Sarai'a yardım etmeye karar verir. Çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, Victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi Sarai'ın ölmesini isteyen erkek kardeşi Niklas'la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar. Victor ve Sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. Peki Victor'un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi Sarai'ın hayatta kalmasına yetecek midir? Bu kitap Sarai ve Victor'un hikâyesidir.

Yorumlar