Seni Severken | Güneş Demirel | Kitap Yorumu

Güneş Demirel'in daha önce okuduğum Sensiz Asla! kitabında yer alan karakterleri okumak, o kitaptaki karakterlerin geçmişte neler yaptıklarını görmüş olmak ve bazı başlangıçları okumak oldukça keyifli oldu. Deniz, yıllarca karşılıksız bir aşka tutuştuğu Ateş karşısında günden güne kaybolurken yan çiftimiz ise Erkan ve Gülsu'ydu. Onların ayrı bir kitapları olacağını düşünüyordum ama iç içe gelişmiş olayları okumak daha iyi bir bakış açısı kazandırdı bana. Bir olay bir başkasına sebep, küçük bir tesadüf dağ gibi bir sonuca neden oldu.
Deniz sevdiği adam evlendikten sonra ona olan aşkını unutmaya çalışsa da hayat karşısına bu sefer farklı bir şekilde çıkarır Ateş'i. Gülsu ise yıllar önce yaşadığı ihanet sonrası kaçan ve oğlunu tek başına büyüten bir kadındır. Hiç ummadığı olaylar sonrası geçmişi tekrar karşısına çıkar. Kitapta özellikle kadın karakterler sabırları ile takdirimi kazanırken erkekleri ise odunlukları karşısında onları bir güzel paylama isteği uyandırdılar içimde. Seni Severken oldukça akıydı. Bir çırpıda bitirdim, birçok karakterden söz edilmesi ve olayların hiç durulmaması güzel olmuş. Kitabı okurken özellikle güldüğüm, sinirlendiğim ve üzüldüğüm bir çok bölüm oldu ama bunlara heyecan kaçırmamak açısından değinmek istemiyorum.

Kitap Tanıtımı

Karşılıksız bir aşka ömrünüzü adayabilir misiniz? Deniz, kendini bildiğinden beri âşıktı Ateş'e. Tüm geçmişini dolduran ve geleceğin bile silemeyeceği bir aşka emanet etmişti kalbini. Onun için nefes almak demek, Ateş demekti. Ne yıllar vazgeçirebilmişti onu sevdasından, ne de sevdiği adamın başkasına ait olduğunu bilmek… Her geçen gün umudunu yitirse de, kalbinin pusulası hep Ateş'i gösteriyordu. Peki, vazgeçmemek, çok istemek yeter miydi hayallerin gerçek olmasına?

Ateş, mükemmel bir yaşama sahip olduğunu düşünürken yanılmıştı. Hiç beklemediği bir anda hayatının yönü değişmiş, bir yaprak gibi savrulmuştu. Kendine yeni bir düzen kurmaya çalışırken, içinde yanan ve yandıkça daha da büyüyen nefret duygusuyla baş edebilecek miydi? Kalbinize dokunacak bir aşk hikâyesi okumaya hazır mısınız?

Yorumlar