Ruhumdaki Canavar (Monster in His Eyes #2) J.M. Darhower | Kitap Yorumu

İlk kitap tamamıyla Karissa'nın dilindenken bu kitap merakla içinde kopan fırtınalarını öğrenmek istediğim Ignazio Vitale'in bakış açısıyla yazılmıştı. Aslında ilk kitapta yer alan bazı sahneleri Naz'ın bakış açısıyla okumak isterdim bu kitapta da Karissa'nın içindekileri öğrenmek istediğim bir çok bölüm vardı. Şimdi gelelim Ignazio Vitale'in ne kadar mükemmel bir karakter olduğuna. Seriyi bitirdikten sonra yokluk çekiyorum, özellikle bu kitabı hatırladıkça. Vitale'in anlatım şekli okuduğum çoğu karakter bakış açısından daha sert, daha karışık, bir o kadar da daha anlaşılabilirdi. Karissa'ya aşık olmasına rağmen kendinden vermediği tavizler ile birçok erkek karaktere fark atarak zirveye yaklaştı benim gözümde kendisi. Karissa'nın ondan nefret ettiğini bilmesine rağmen onu bırakmaması, ilk kitaptaki sözlerini hatırlattı bana. Aşkın bencillik olduğuna dair. Sevdiği kadın için kendini değiştirmese de bazı şeylerin farkına varması ve bunun sonucunda yaptıkları gayet yerindeydi. Karısının en yakın arkadaşı tarafından öldürülmesi, gerçek ailesinin ona sırt çevirmesi, sahte ailesinin ise onu kullanması, korktuğu karanlığın içinde bu sefer kendisinin karanlığın bir parçası haline gelmesi... Kendinin bile farkında olmadığı çelişkilerini bizim onun düşüncelerini okurken anlamamız kadar hissettiren bir kitap. Aslında diyeceğim fazla bir şey yok. Bir o kadar da sohbet edebilirim karakterler hakkında. Ignazio Vitale'in dünyasına girdiğimizden ve bir önceki kitapta ki yarım kalmış olayların ardından beni dolu dolu olan bir kitabın beklediğini zaten biliyordum. Yanılmadığıma çok seviniyorum. Baştan sona akıcıydı, yazarın betimlemeleri ise bir önceki kitaptakinden daha ilgi çekiciydi.

Kitap Tanıtımı

Ben iyi bir adam değilim. Değilim işte. Biliyorum. İçimde, dünyada en ufak ışık zerresi bile bırakmayacak kadar karanlık var. Ama zarar veremeyeceğim biri var, söndürmeye cesaret edemediğim tek bir ışık… 

Karissa.

Benim bir canavar olduğumu düşünüyor ve belki de öyleyim. Onu her dokunuşumla ürkütüyor, ruhuna işkence ediyorum. Ama ben tek değilim. Dünya canavarlarla dolu ve en tehlikelileri ben değilim.

Onların yanına bile yaklaşmıyorum.

Tanrı bana yardım etsin ki onu seviyorum.

Seviyorum işte.

Ve Tanrı, onu benden almaya çalışan herkese de yardım etsin.

Yorumlar