Skandal | Carolyn Jewel | Kitap Yorumu

Yine kitabının baskısı biten, uzun zamandır merak ettiğim Epsilon historical yazarlarından birini okudum. Erkek karakterin en anlaşılabildiği kitaplardan biri olmuş Skandal. Yazar Banalt'ı çok güzel bir şekilde anlatmıştı, başlarda özellikle olanlar onun gözünden okunuyor. Kocasının beraber alemlere daldığı, tıpkı onun gibi hatta ondan da beter olan Banalt, ana karakterimiz Sophie'e ona aşık olduğunu söyleyip evlenmek istediğinde kızımız tabi ki inanmaz ve kabul etmez bunu. Okuduğum en güzel historical kitaplardan biriydi. Kitabın seri olmamasına seviniyorum yoksa gözüm arkada kalırdı o karakterleri okumayacak olmaktan dolayı. Banalt, Sophie ile ilk karşılaştıklarında ikisi de evliydi. Kocası ona ne hissettiriyorsa, Banalt'ın karısının da aynı şeyi hissettiğine emindi. Kitapta onun hakkında şeyler çok fazla aydınlatılmamıştı. Ona daha fazla değinilmesini isterdim. İkisi yıllar sonra karşılaştıklarında duldurlar. Sophie Banalt'ın dostluğunu unutamasa da yine de başına geleceklerini tahmin ettiğinden kendisini ondan uzak tutar. Bir tarafa mantığı bir tarafta kalbi. Tabi uzun süre mantığından yana olur. Aslında uzunca bir süre onun inadını okudum. Bu başka bir kitapta belki beni sinirlendirirdi, ama kızımız Banalt'a ne çektirdiyse hepsini hak ediyor beyefendi. Erkek karakteri çok sevdim, tabi geçmişte her bir haltı yemiş ama Sophie'e olan tavırlarından sonra kalbim ona karşı bayağı yumuşadı. En iyi ifade edilebilen ana erkek karakterlerden biri olmuş. Yazarın dilini o ve olayları anlatış tarzı açısından çok sevdim. Sophie'nin tereddütlerini de sıkmadan ve aslında uzatsa da haklılığını da her fırsatta bize hatırlatan bir şekilde yer vermiş. Olaylar çoğunlukla günümüz de geçse de geçmişte ki bazı kısımlara da yer verilmiş. Sophie ve Banalt'ın nasıl tanıştığı, aralarında geçen dostluk ve sonrasındaki anlaşmazlık. O kısımlar da fazla uzatılmamıştı, özellikle ilk geçmişte geçen bölümle karşılaştığımda kitabın yarısının o tarz olacağını düşünüp korksam da öyle olmadı.

Kitap Tanıtımı

Söyleneni yaptı Sophie. Çünkü o Banallttı. Çünkü Sophie artık duldu ve Banallt da öyleydi. Çünkü Banallt onu istiyordu ve hiç kimse istememişti. Hatta kocası bile. Sophie onun yanına gitti çünkü Banalltın kollarını kendi vücudu etrafında hissetmeyi, kendi parmaklarını Banalltın saçları arasında gezdirmeyi istiyordu. Eğer Banallta kendisini kollarına alması için izin verirse neler olacağını öğrenmek istiyordu.

Kalp atışlarını hızlandıran aksiyonların, çok iyi tasvir edilmiş karakterlerin ve seksi aşk hikâyelerinin yazarı olarak bilinen Carolyn Jeweldan, namuslu genç bir dul ile onun kalbini çalmaya çalışan bir hovardanın hikâyesi.
Banallt Kontu skandallara yabancı değildir. Ama hovarda arkadaşlarından Tommynin genç karısı Sophie Evans ile tanışınca, verdiği tepkiye kendi de şaşırır. Bu sıradışı ve zeki kadın, geçici bir eğlence olamayacak kadar karakterlidir. Banalltın ayaklarına kapanan, tereddüt bile etmeden yatağına giren kadınların aksine, Sophie baştan çıkmayı reddeder. Çok geçmeden Banallt onu her zamankinden çok daha fazla arzu etmeye başlar. Hem de yasak bir ilişkiden çok daha fazlası için.Yıllar sonra dul kalan Sophie artık özgürdür ve Banallt da hâlâ sevmekte olduğu bu kadının gönlünü kazanmaya kararlıdır. Ne yazık ki Sophie onun ilan-ı aşkına ve centilmenlere yaraşır evlilik teklifine inanmaz. Çünkü kalbi daha önce alçak kocası tarafından kırılmıştır. Yine de her zaman düşünü kurduğu bu ihtiraslı ilişkinin keyfini çıkarmak için şeytana uyması da an meselesidir. Uzun zamandır yok saydığı ihtirası ile mantığı arasında sıkışıp kalan Sophie, ya Banalltın baştan çıkarmalarına karşı koymak ya da her ne pahasına olursa olsun uzak durması gereken bir adam tarafından mahvedilmeyi göze almak zorundadır
 

Yorumlar